Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

ΑΕΚ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ..ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ

09.01.2011 - 17:56

Σαν παλιό σινεμά (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο παλιός Λύμπε έβαλε δύο γκολ, ο παλιός Γεωργέας κέρδισε ένα πέναλτι, ο παλιός καλός Μπλάνκο άνοιξε το σκορ και η νέα (μετά Τζιμπούρ) ΑΕΚ ήταν ωραία στις Σέρρες (3-1). Δείτε τα γκολ.

Δείτε το φιλμ του ματς

93' Λήξη αγώνα

90' Αποκρούει ο Σάχα σε τετ α τετ με τον Τάντιτς!

83' Γκολ για την ΑΕΚ: Ο Λυμπερόπουλος ευστοχεί από τα 11 βήματα.

82' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Το κέρδισε ο Γεωργέας.

78' Ωραία συνεργασία του Μπλάνκο με τον Σκόκο, ο τελευταίος σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

68' Ωραίο 1-2 του Λύμπε με τον Μπλάνκο αλλά στη δεύτερη πάσα του Αργεντινού, ο Έλληνας φορ ήταν οφσάιντ και το γκολ που πέτυχε δεν μέτρησε.

60' Κεφαλιά του Μπέλιτς άουτ. Μεγάλη αδράνεια για την άμυνα της ΑΕΚ τα τελευταία λεπτά

50' Ωραία προωθημένη μπαλιά του Σκόκο στον Γκερέιρο, αλλά ο Ράντμαν διάβασε τη φάση, βγήκε και έδιωξε σε κόρνερ.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο.

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

44' Γκολ για τον Πανσερραϊκό, ο Γεωργιάδης με γυριστό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, μειώνοντας το σκορ σε 1-2.

37' Γκολ για την ΑΕΚ: Ύστερα από πανέμορφη ομαδική προσπάθεια των «κιτρινόμαυρων», ο Καράμπελας έβγαλε τη σέντρα από αριστερά με τελικό αποδέκτη Λυμπερόπουλο και ο αρχηγός της ΑΕΚ από πολύ κοντά έκανε το 2-0

29' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Λεοζίνιο η μπάλα πέρασε απ' όλους τους παίκτες αλλά ο Σάχα μπλόκαρε σταθερά.

20' Φοβερό σουτ από τον Σκόκο με τον Ράντμαν να αποκρούει θεαματικά σε κόρνερ. Η μπαλιά στον Αργεντινό έγινε από προσπάθεια του Γκερέιρο, ο οποίος είναι πολύ θετικός μέχρι στιγμής.

9' Γκολ για την ΑΕΚ: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γκερέιρο, ο Μπλανκο έπιασε γυριστή κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

1' Έναρξη αγώνα

Πανσερραϊκός (Κοκότοβιτς): Ράντμαν, Άλβαρεζ, Παντελιάδης, Γεωργιάδης, Παπάζογλου, Κάστρο, Σουμπίνιο (80' Τάντις), Μπέλιτς, Νταλέ, Μαβένε, Λεοζίνιο (72' Λεοζίνιο)
16:38

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Σάχα, Μανωλά, Γκερέιρο, Μάκο, Καράμπελα, Μπλάνκο (87' Λεονάρντο), Λαγό, Γεωργέα, Σκόκο (92' Έντερ), Λυμπερόπουλο, Δέλλα.