ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗΝ ΑΣΤΟΧΙΑ !!! ΗΤTΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ Ο ΑΟ ΘΗΒΑ .....ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ !!!

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΘΗΒΑ 2-1

PDFΕκτύπωσηE-mail

Περιφερειακό πρωτάθλημα:

Μεγάλη νίκη

Εξαιρετική εμφάνιση για τον Παναργειακό, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και μεγάλης σημασίας νίκη επι της Θήβας. Με τους τρείς αυτούς βαθμούς η ομάδα του Άργους έφτιαξε μια διαφορά 6 βαθμών από την 10η θέση. Ο Παναργειακός προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ, είχε πάθος για τη νίκη και την πέτυχε.

Η Θήβα ξεκίνησε καλά στο πρώτο τέταρτο και είχε δυο τρία σουτ εκτός εστίας. Σιγά - σιγά ο Παναργειακός ανέβασε απόδοση, κέρδισε τη μάχη του κέντρου και με την πρώτη ουσιαστική φάση προηγήθηκε. Όμως επειδή στην άμυνα δεν υπήρχε σιγουριά, στο 42’ έγινε το 1-1 και μετά από λίγο ο Παπαδόπουλος γλίτωσε το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε καλύτερο ρυθμό, ήταν πιο δυνατό και συναρπαστικό.

Μετά το 2-1, ο Παναργειακός έριξε ολο το βάρος στην άμυνα και άντεξε.

Στο 25’ ο Καλλιάνος έβγαλε μπαλιά στον Κουτσοδήμο, αυτός προχώρησε μόνος και με σουτ το 1-0.

Στο 32’ σουτ του Ζαραφωνίτη μέσα από τη περιοχή κόνρτραρε αμυντικός.

Στο 36’ ο Χοτζάι πρόλαβε μόλις τον Νταφόπουλο.

Στο 42’ ο Χοτζάι άφησε τον Μπούνα να σουτάρει και 1-1.

Στο 45’ ο Μπούνας έσπασε το τεχνιτό οφσαιντ και πλάσαρε, με τον Παπαδόπουλο να σώζει την εστία του.

Στο 57’ απέκρουσε δύσκολα ο Παπαδόπουλος φάουλ του Κοτσαλά.

Στο 66’ ο Ζαραφωνίτης άφησε τη μπάλα για τον Κολλιάκο, αυτός με εξαιρετικό πλασέ στο «γ» πέτυχε το 2-1.

Στο 80’ από κόρνερ του Παπαδόπουλου, πήγε να γίνει το λάθος, αλλά τελικά η άμυνα του Παναργειακού απομάκρυνε.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Βασ. Παπαδόπουλος, Σαίντ, Τσαούσης, Πανάκης, Χοτζάι, Λιάρος, Ζαραφωνίτης, Νάκας, Κολλιάκος, Νικολέτος, Κουτσοδήμος.

Α.Ο. ΘΗΒΑ: Γεννιτσαρίδης, Πέρρος, Πανουργιάς, Καρύδης, Ευθυμίου, Κοτσαλάς (68’ Φύτρο), Νταφόπουλος (46’ Κατσογιαννης), Τσέλλος, Μπινιάκος, Μπούνας, Περγιάλης (71’ Παπαδόπουλος).

Πηγή : sport.argonaflpia.gr