Δευτέρα 29 Απριλίου 2019

3 ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ Κ11-1 , Κ11-2 ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ Κ15 ΤΟΥ ΑΟ ΘΗΒΑ ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΗΣ ΠΥΛΟΥ !!! ( 21-4-19 / 24-4-19 )

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία υπό την Αιγίδα τού Δήμου Πύλου - Νέστορος Μεσσηνίας το 4ο Διεθνές Τουρνουά Νέων
'' Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος '' από την Μεγάλη Δευτέρα 22 Απριλίου έως την Μεγάλη Τετάρτη 24 Απριλίου . Στην φετινή διοργάνωση πήραν μέρος 9 Ομάδες με 24 Τμήματα και 400 περίπου Νέους Ποδοσφαιριστές στις ηλικιακές κατηγορίες
Κ-11 , Κ-13 , Κ-15 .
Πάνω από 300 επισκέπτες έδωσαν φέτος το παρόν στο Τουρνουά παρακολουθώντας τούς Αγώνες πού διεξήχθησαν στα Γήπεδα τής Μεθώνης , τής Χώρας , τής Πύλου και στο 5χ5 τής Πύλου .
Οι Ομάδες πού έδωσαν φέτος το παρόν ήταν : η Π.Α.Ε.  Παναιτωλικός , ο Α.Ο. Θήβα , οι Tornados , ο Αίαντας Καλαμάτας , ο Α.Ο. Π.Κ. Πατίστα , ο Α.Ο. Ολυμπιονίκης Κ. Τσικλιτήρας Πύλου , η Αθλητική Ακαδημία Χώρας , ο Α.Ο. Μεθώνης
Η πραγματοποίηση τού Τουρνουά εδώ και 4 χρόνια είναι μία Ιδέα τού Δημάρχου Πύλου - Νέστορος κ. Δημήτρη
 Καφαντάρη η οποία πραγματικά βρίσκει κάθε χρόνο μεγάλη ανταπόκριση από Ομάδες  τού Πανελληνίου δίνοντας ζωή και μεγάλη κίνηση επισκεπτών στον γραφικό Δήμο τής Μεσσηνίας .
Για τής Αποστολή τού Α.Ο. Θήβα πού ταξίδεψε με 50μελή Αποστολή η παρουσία του στο Τουρνουά ήταν πετυχημένη αφού τα Τμήματα του των Ακαδημιών Κ-11,1 και Κ-11,2 κατέκτησαν την πρώτη και δεύτερη θέση και τα αντίστοιχα Κύπελλα στην τελική κατάταξη , αφού βγήκαν πρώτα
 στους δύο Ομίλους πού αγωνίστηκαν και αγωνίστηκαν μεταξύ τους στον μεγάλο Τελικό .
Το Τμήμα των Νέων Κ-15 κατέκτησε την 4η θέση και το αντίστοιχο Κύπελλο .
MVP τού Τουρνουά στα Τμήματα των Ακαδημιών ψηφίστηκε ο Στεργίου στον οποίο απονεμήθηκε Ποδοσφαιρικό Αγαλματίδιο .
Συνόδεψαν τα Τμήματα των Ακαδημιών και Νέων τού Α.Ο. Θήβα : οι Προπονητές , Δημήτρης Μπούτσικος , Δημήτρης Καραμέρης , ο Φυσικοθεραπευτής Σπύρος Τουρναβίτης  ο Δημοσιογράφος - Αθλητικογράφος Δημήτρης Σοβατζής , και Γονείς των Ποδοσφαιριστών .